Find nearest location
or view map
 
 

ROC CENTRUM

Jako svou novou, moderní a inovativní strategii zavedla společnost The Linde Group systém centralizovaného dálkového řízení a specializované inženýrské podpory technologických procesů svých výrobních zařízení. Tyto specializované týmy jsou alokovány do tzv. ROC center (Remote Operation Control), propojených celosvětovou datovou sítí se všemi výrobními jednotkami.
V současné době provozuje The Linde Group 10 ROC center na všech světadílech kromě Antarktidy, přičemž působnost každého z ROC center je rozdělena podle specifikovaných regionů (světadílů).

Při hledání místa s vhodným potenciálem pro ROC centrum regionu Blízký východ a Východní Evropa byla z mnoha důvodů vybrána lokalita výrobního závodu Třinec v České republice. Toto ROC centrum bylo uvedeno do provozu v roce 2009 a v roce 2012 přesunuto do špičkově vybavené nové moderní budovy v klidném prostředí nedaleké Ropice. Tým mladých specialistů a inženýrů se zde zabývá řízením a trvalým zlepšováním provozní bezpečnosti, efektivity, a spolehlivosti technologických zařízení na výrobu kyslíku, dusíku, argonu a čistého oxidu uhličitého, dodávaných většinou do komplexů chemického, hutního, energetického průmyslu a dalších. Postupně zde dochází k napojování dalších a dalších zařízení tak, aby z něho bylo v nejbližších letech řízeno i více než 30 výrobních závodů (v současnosti 25) v České Republice, Polsku, Maďarsku, Rusku, Kazachstánu, Rumunsku, Ukrajině, Řecku, Srbsku, Bulharsku, Turecku a také ve Spojených arabských emirátech, Saudské Arábii nebo Kataru.

Pro naše ROC centrum hledáme motivované, perspektivní mladé specialisty a inženýry s aktivní znalostí anglického jazyka, motivací pracovat v globálním prostředí a chutí podílet se na inovacích, implementaci a optimalizaci moderního způsobu řízení výroby.

Zajímáte se o procesní inženýring, správu sítě nebo programování řídících systémů?

Napište nám, možná hledáme právě Vás.

Aktuální nabídku volných pracovních pozic v ROC centru naleznete zde.